mwnetrza.pl

Forum o wnetrzach. Gdzie w przyjemnej atmosferze wymienisz się poglądami.

You are not logged in.

#1 2017-11-21 19:44:09

HenrykVIII
Member
From: Bytom
Registered: 2014-09-09

Re: Zakup udziałów w spółce. Jakie rzeczy powinienem wiedzieć na samym początku?

Witam wszystkich. Mam trochę oszczędności i zamiast trzymać je na koncie to stwierdziłem że warto by było zainwestować w jakąś spółkę albo start-up. Co powinienem wiedzieć zanim zdecyduję się na podpisanie takiej umowy? Zależy mi na jakiś materiałach.

#2 2017-11-21 21:54:00

GUZiec1992
Member
From: Ełk

Re: Zakup udziałów w spółce. Jakie rzeczy powinienem wiedzieć na samym początku?

Najpierw znajdź sobie kilka pozycji, czyli spółek, którymi będziesz wstępnie zainteresowany. Sprawdź wszystkie dostępne informacje o nich, kondycję finansową itp. Dużo znajdziesz w krajowym rejestrze także polecam tam zacząć. Możesz też znaleźć umowę spółki która cię interesuje żeby wiedzieć o panujących zasadach.

#3 2017-11-22 00:12:53

DrewnianaLala
Member
Registered: 2016-02-05

Tak jak kolega wyżej pisał warto to wszystko sprawdzić ale na twoim miejscu skupiła bym się na finansach przedsiębiorstwa. Przed zakupem powinieneś sprawdzić takie rzeczy jak sprawozdanie finansowe, bilans oraz rachunek zysków i strat. Pomoże ci to w wycenie udziałów oraz uświadomi w jakiej kondycji jest firma wink

#4 2017-11-22 00:31:35

ŻajebistaŻaba
Member

Sama szukałam sporo na ten temat. Udziały w spółce to dobry rodzaj inwestycji ale trzeba wiedzieć jak do tego podejść. Na http://podatkiwspolce.pl/zakup-udzialow-spolce-o-o/ znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat zakupu udziałów także polecam ci to przeczytać smile

#5 2017-11-22 03:17:27

(R)ekin
Member
From: Antoniewo

Sprawdź dobrze finanse bo spotkałem się z sytuacją kiedy firmy zawyżają zyski żeby tylko ich udziały były droższe. Nie ma to nic wspólnego z zyskiem bo rzeczywista kondycja może być bardzo słaba i pozbawisz się tylko pieniędzy.

#6 2017-11-22 06:07:04

CiociaMewa
Member

Inwestycja w start-up to bardzo fajny pomysł tylko musisz szukać czegoś co ma przyszłość. Jest sporo projektów które niestety kończą się tylko na projekcie a ludzie potrafią w firmę zainwestować swoje wszystkie oszczędności. Znam sporo osób które dorobiło się na takich inwestycjach małej fortuny smile

#7 2017-11-22 08:57:33

HenrykVIII
Member
From: Bytom

Ja myślę tutaj o pieniądzach dla dzieci bo mam dom, bez kredytu oraz wszystko co potrzebuję. Dzięki temu że mam te pieniądze to fajnie było by je zainwestować i odłożyć coś na przyszłość moich pociech wink

Board footer