mwnetrza.pl

Forum o wnetrzach. Gdzie w przyjemnej atmosferze wymienisz się poglądami.

You are not logged in.

#1 2016-05-09 00:03:51

ErazmR
Member
From: Wrocław
Registered: 2014-09-09
Posts: 25

Re: Przygotowanie do CAE

Witam was forumowicze. Idą wakacje, a to oznacza dużo czasu wolnego. Postanowiłem, że od wakacji rozpocznę przygotowania do egzaminu Cambridge English: Advanced czyli tzw CAE. Biorąc pod uwagę ilość dostępnego czasu oraz poziom mojego języka angielskiego, oszacowałem, że mógłbym do niego przystąpić za dwa lata. Już teraz po mału się to tego szykuję, a już jestem jednym kłębkiem nerwów. Prosiłbym was o wasze osobiste rady, wskazówki dotyczące przygotowywania się do egzaminu CAE. Za wszystkie będę bardzo wdzięczny.

Offline

#2 2016-05-09 02:57:28

Hesperyda1989
Member
From: Dąbrówno
Registered: 2014-09-09
Posts: 11

Re: Przygotowanie do CAE

Hej! Przede wszystkim - nie panikuj. Jest to bardzo ważne bo przecież egzamin CAE to nie koniec świata smile . Zaufaj mi, kiedy przystępujesz do tego testu po raz pierwszy, może Ci się wydawać że jest on nie wiadomo jak trudny i tylko nieliczni go zdają. Gdybyś zapytał mnie, jak czuję się za każdym razem jak jadę na egzamin, bez względu na rodzaj to bym odpowiedziała - strasznie nerwowa. To nie jest zdrowe, ale myślę, że muszę choć po części poczuć pewną nerwówkę, że aby zdać egzamin ... Niektórym to po prostu pomaga, a innym wręcz szkodzi.

Offline

#3 2016-05-09 03:09:56

ATOMowy
Member
From: Kraków
Registered: 2014-09-09
Posts: 68

Re: Przygotowanie do CAE

Jeśli chcesz czuć się pewnie na egzaminie, w sensie że egzamin będzie ci się wydawał czymś prostym, a wręcz tylko formalnością to jest pewien sposób aby to osiągnąć. Uwaga, zabrzmi ironicznie smile Ucz się codziennie i nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę. Może to się wydawać oczywiste i bardzo proste ale potrzeba do tego sporo determinacji, samozaparcia, motywacji. Egzaminy Cambridge English to naprawdę ciekawa sprawa, głównie z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że są bezterminowe, a drugi, że uznawane są niemal na całym świecie przez firmy i urzędy jako dowód znajomości języka angielskiego na danym poziomie.

Offline

#4 2016-05-09 05:38:05

zmanierowana09
Member
From: Grudziądz
Registered: 2014-09-09
Posts: 34

Re: Przygotowanie do CAE

Heja. Zdobądź materiały przygotowujące do egzaminów Cambridge English CAE. Może chcesz skoczyć na oślep w nieznane i podjąć próbę bez żadnej pomocy, tzn bez wstępnej wiedzy jak wygląda forma takiego egzaminu. Zawsze dobrym pomysłem jest zapoznanie się z formatem pytań w teście. Ja jestem wzrokowcem i łatwiej mi zapamiętać jak zobaczę przykładowy egzamin. Z resztą nawet centra szkoleniowe przygotowujące do egzaminów Cambridge English uczą w formacie w jakim są właśnie te testy. Na fce.pl poczytaj sobie jak one wyglądają i poszukaj w sieci przykładowych testów. Testy Online są doskonałym narzędziem. Można też kupić lub wypożyczyć oficjalne podręczniki do CAE.

Offline

Board footer