mwnetrza.pl

Forum o wnetrzach. Gdzie w przyjemnej atmosferze wymienisz się poglądami.

You are not logged in.

#1 2015-12-08 07:14:21

HagiaZofia
Member
From: Malbork
Registered: 2014-09-09
Posts: 20

Re: Wykształcenie biegłego sądowego

Witam! Mam do was takie pytanko, czy myśleliście w przeszłości o pracy w jednostkach wymiaru sprawiedliwości? Ja ostatnio dowiadywałam się, jakie zadania wypełnia grafolog i zainteresowała mnie ta specjalizacja. Interesuje mnie też to, jakie wykształcenie muszą mieć wyspecjalizowani biegli sądowi. Czy macie jakieś informacje w tej kwestii?

Offline

#2 2015-12-08 08:20:25

ErazmR
Member
From: Wrocław
Registered: 2014-09-09
Posts: 25

Re: Wykształcenie biegłego sądowego

Nie myślałem, że zakres pracy w sądownictwie jest tak rozległy i zawiera tak wiele różnorakich czynności. Do obowiązków biegłych sądowych zalicza się np. badanie testamentu. Biegli sporządzają opinie z dziedziny badań wieku pisma, takie jak antydatowanie zapisów na dokumentach. Tego rodzaju opinie wydaje się m.in. na zlecenie podmiotów gospodarczych oraz kancelarii prawniczych. Ciekawi mnie tego rodzaju działalność, zwłaszcza, że taki ekspert posiada dostęp do nowoczesnego sprzętu. Więcej informacji na temat badań dokumentów można znaleźć w sieci. Fizykochemiczne badania wieku podpisów są przeprowadzane w profesjonalnym laboratorium kryminalistycznym, które musi być fascynującym miejscem.

Offline

#3 2015-12-08 08:40:40

GUZiec1992
Member
From: Ełk
Registered: 2014-09-09
Posts: 56

Re: Wykształcenie biegłego sądowego

Mnie i moją rodzinę ciekawiło kiedyś zagadnienie badanie pisma, ponieważ szukaliśmy grafologa do zbadania autentyczności podpisu. Wówczas zainteresowała mnie profesja grafologa sądowego. Dowiedziałem się, że do jego zadań zalicza się nie tylko badanie autentyczności podpisów, ale i sporządzanie opinii w zakresie klasycznych badań dokumentów. Ciekawa wydaje się również analiza pisma maskowanego. Zastanawiałem się, czy aplikować na stanowisko przysięgłego grafologa w Poznaniu, ale ostatecznie zrezygnowałem, ponieważ miałem wrażenie, iż moje kwalifikacje okażą się niewystarczające.

Offline

#4 2015-12-08 10:24:39

WaćPanna
Member
From: Frombork
Registered: 2014-09-09
Posts: 26

Re: Wykształcenie biegłego sądowego

Mnie aktualnie ciekawi profesja biegłego sądowego z dziedziny fizykochemii, gdyż najważniejszym zadaniem takiego eksperta jest prowadzenie - na zlecenie np. sądu - badań narkotyków i dopalaczy. Wpisałam ostatnio w wyszukiwarkę sformułowanie badanie narkotyków i wyszukałam informacje, iż w zakres obowiązków takiego eksperta wchodzi rozpoznawanie dopalaczy, np. różnego rodzaju proszków, jak również ich analizy ilościowe wraz z opiniowaniem. Warto poczytać więcej na ten temat http://www.analityks.com.pl/oferta/ofer … rekursorow. Sądzę, że w Polsce potrzeba więcej specjalistów identyfikujących dopalacze.

Offline

#5 2015-12-08 11:21:10

Kuropatffa76
Member
From: Warszawa
Registered: 2014-09-09
Posts: 9

Re: Wykształcenie biegłego sądowego

Ciekawe porady, pomogliście mi, a szczególnie zainteresowały mnie wypowiedzi odnośnie tematu biegły językoznawca. Taki biegły zajmuje się m.in. cyberstalkingiem i badaniem anonimów, co jest bardzo interesujące. Przy okazji dowiedziałam się, jak wykonuje się badanie ważności testamentu holograficznego, a taka informacja w przyszłości może się przydać. Na razie!

Offline

Board footer